- Reklama -hobby

Jak správně zasít papriku

spot_img

Paprika patří se svými barevnými plody mezi nejkrásnější druhy zeleniny. Ukážeme vám, jak ji správně zasít.

Paprika se vyvíjí velmi pomalu. Ti, kdo preferují samotné rostliny, si mohou vybrat z nespočtu odrůd. Robustní, brzy dozrávající odrůdy odolné proti semenům, jako je Roter Augsburger‚ se sladkými, špičatými lusky, jsou vhodné zejména pro venkovní použití. Sáček se semeny obsahuje nejméně deset semen. Vysévejte přímo do malých samostatných květináčů nebo do zásobníků na osivo s chudou zeminou na květináče nebo bylinkovou půdou a oddělte sazenice, jakmile se mezi klíčními listy objeví první skutečný list. Na začátku jsou zapotřebí teploty 20 až 25 stupňů Celsia, později můžete rostliny umístit o něco chladněji. Na světlém místě, které není na plném slunci, se vyvíjejí kompaktně a vytvářejí silný centrální výhonek. Udržujte půdu vlhkou, ale ne příliš mokrou, jinak by jemné kořeny hnily.

K setí použijte výsevní substrát, který donutí semena po vyklíčení rozvinout kořenový systém. Chcete-li se vyhnout pracnému pikírování, semínka vysaďte do takzvaných sadbovačů.

Substrát v sadbovači mírně utlačte, poté udělejte tužkou malou jamku a vložte do ní tři semínka. Výsev je třeba rozprašovačem zavlažit, zakrýt průhledným krytem a umístit na světlé místo.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora