- Reklama -hobby

3 tipy pro efektivní čištění sedaček a gaučů

spot_img

Udržování sedacích souprav, pohovek či gaučů v čistotě je nezbytné pro zachování jejich vzhledu a prodloužení životnosti. Také se můžete snadno zbavit alergenů v čalounění sídlících a předejít pravidelným čištěním zbytečnému vyhazování peněz za další a další nové sedačky.

  1. Vysávání

Prvním krokem k efektivnímu čištění těchto kusů nábytku je pravidelné vysávání. Tím se odstraní běžné, neusazené povrchové nečistoty. Vysávání lze provádět pomocí běžného vysavače. Dále máte možnost pořídit specializované nástavce určené přímo pro čištění čalounění. Pokud se rozhodnete pro pravidelné domácí čištění, vyplatí se investovat do mokro-suchého vysavače, který odvede profesionální práci. Vysáváním se zbavujete hlavně prachu a předcházíte tomu, aby se nečistoty usazovaly hluboko do látky.

  1. Odstranění skvrn

Tzv. bodové čištění je nezbytné pro odstranění skvrn a rozlitých tekutin. Skvrny od kávy, vína nebo jiných tekutin by měly být ošetřeny co nejdříve, aby se zabránilo jejich usazení. Bodové čištění sedaček se soustředí právě na jeden bod. Tedy na místo, kde se skvrna nachází. Můžete jej provádět pomocí různých produktů, jako jsou spreje nebo pěnové čističe, v závislosti na typu skvrny a tkaniny. Je důležité vždy dodržovat pokyny výrobce. Pokud se rozhodnete některý z přípravků z drogerie použít, radíme abyste jej nejprve vyzkoušeli na malé, nenápadné ploše pohovky. Předejdete tím poškození pohovky.

  1. Hloubkové čištění

Pro hloubkové čištění je vůbec nejlepší poptat porozhlédnout se po firmách, které vám mohou pomoci. Profesionální úklidové služby používají specializované vybavení a techniky k důkladné dezinfekci a čištění sedaček. Zahrnují strojové čištění, čištění suchou pěnou a další techniky, které doma sami neuděláte. Za nás můžeme vřele doporučit firmu Uklizenozavas.cz, která už v sobě podle příhodného názvu nese příslib dobře odvedené práce, na kterou nebudete muset sáhnout. Hloubkové čištění pomáhá odstranit nečistoty, prach i alergeny, což vede ke zdravějšímu a pohodlnějšímu životnímu prostředí u vás doma.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora