- Reklama -hobby

LED žárovky představují pokrok v oboru osvětlení

spot_img

V posledních několika měsících cena za elektrickou energii roste, a proto je vhodné poohlédnout se po moderním, přitom úsporném řešení osvětlení. V tomto ohledu vám naprosto vyhoví LED technologie, která je charakteristická nejen výbornou energetickou účinností, ale i dlouhou životností.

Co je to LED osvětlení?

Pod zkratkou LED se ve své podstatě skrývá dioda vyzařující světlo. LED žárovky jsou vlastně polovodičová zařízení generující světlo prostřednictvím procesu zvaného elektroluminiscence. Jakmile polovodičovým materiálem prochází elektrický proud, vyzařuje viditelné světlo. LED žárovky E27 a další jsou opakem k fotovoltaickému článku, který se používá v solárních panelech k přeměně viditelného světla na elektřinu.

Technologie LED je známá řadu let. První LED diodu vyvinul mladý vědec pracující pro společnost General Electric na počátku 60. let. Postupně se LED žárovky E14, E27 i G9 zdokonalovaly a začaly nahrazovat klasické žárovky a zářivky.

Výhody LED osvětlení

Světla LED jsou energeticky účinná, mají dlouhou životnost a vyzařují méně tepla. Spotřebují až o 90 % méně energie než žárovky, přitom však vydrží až 40krát déle. V neposlední řadě LED žárovky G9 a další varianty poskytují vysoce kvalitní světelný výkon.

Jelikož jsou LED světla univerzální, můžete je použít v podstatě v jakémkoliv prostoru. Ušetříte energii a zároveň zvýšíte kvalitu osvětlení. Zajímavou volbou jsou LED žárovky Philips, které jsou navíc chytré, a tak si je můžete napojit do chytré domácnosti a ovládat je skrze telefon.

Jestliže hledáte internetový obchod, odkud si objednáte LED žárovky, podívejte se do pestrého produktového portfolia českého e-shopu KVelektro.cz. Budete nadmíru spokojení nejen s bohatostí sortimentu, ale i kvalitou nabízených produktů. 

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora