- Reklama -hobby

Vlastní terasa je jako druhý domov

spot_img

Nepřeháníme. Kolikrát chcete vyjít z domu a udělat si tam pohodlí jako doma. Jenže před barákem na vás čekají dvě vratké židle a stolek. A to nezmiňujeme, že pálící slunce vás zažene dovnitř. Pokud nemáte terasu.

Terasová prkna: Luxusní dřevo i chytrý plast

Terasy si vybavíme v dřevěné podobě, protože jde o nejčastější materiál, který se k tomuto účelu využívá. A stejně jako třeba u dveří, oken nebo podlah, kde se dřevo rovněž aplikuje, i u teras máte možnost zvolit si něco umělejšího. Znáte WPC prkna? Jsou vyrobena ze směsi pilin a recyklovaného plastu, takže se o ně nemusíte starat jako o klasické dřevo. Jestli ale nedáte dopustit na surovost pravého masivu, pak nejoblíbenější je sibiřský modřín. Nejen kvůli vzhledu, ale i dlouhé životnosti a lepší ceně. Tento strom roste samozřejmě na Sibiři a díky tomu je zvyklý na zátěž, takže jde o odolné auto. Pokud srovnáme evropské a exotické dřevo, tak samozřejmě evropské je levnější. Také se lépe montuje, na exotické dřevo si musíte sehnat speciální nástroje. Až budete mít terasová prkna vybraná, tak co dál?

Terasové distanční podložky na vlhkost

Pravé dřevo je skvělé, že absorbuje teplo, takže po něm můžete v parnu chodit i bosky, což je třeba u betonu nemyslitelné. Navíc drobné rýhy zdrsní povrch dřeva, takže v zimě po něm zase nesklouznete. Jestli chcete podpořit dlouhověkost terasy, ošetřujte jednotlivé části a braňte je před vlhkostí. Například terasové distanční podložky to umí. V místě těsností, což jsou nejčastěji spoje, vytvoří skulinku, skrz kterou voda odteče a dřevo bude dýchat. Nemáte rovné podloží? Vy zase oceníte terče pod dlažbu. Hledáte experta? V Gardina.cz mají bohaté zkušenosti. Seženete i nich komponenty na stavbu svépomocí, ale zrealizují vám terasu na míru.Už se otepluje, tak zastřešujte a schovávejte se.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora