- Reklama -hobby

Jak z domu odstranit zápach z cigaret nebo kouře?

spot_img

Měli jste na návštěvě kuřáka? Nebo vám přihořel koláč? V tom případě určitě víte, že rychlost a intenzita, jakými nábytek napáchne kouřem, je neuvěřitelná. Čím dříve se s nepříjemnými pachy popasujete, tím bude výsledek lepší. Jak efektivně odstranit zápach kouře z vašeho bytu?

Prvořadým opatřením je samozřejmě otevření všech oken a balkonových dveří, aby mohl dovnitř proudit čerstvý vzduch. Potom zapněte ventilátory, abyste zvýšili cirkulaci vzduchu v bytě.

Amoniak a přírodní alternativy
Známou látkou k odstranění zápachu z cigaret nebo kouře je amoniak. Existují ovšem jemnější a zejména příjemnější přírodní alternativy. Doporučujeme je vyzkoušet jako první.

Například: Smíchejte kvalitní kastilské mýdlo s vodou a esenciálními oleji dle vlastního výběru a poté jemně otřete napáchnuté stěny a nábytek hadříkem z mikrovlákna.

Proti skvrnám na stěnách i pachu
Připravte si směs z ½ šálku sody bikarbony, ¼ šálku bílého octa a horké vody. Tato směs odstraňuje všechny skvrny na stěnách, které často přispívají k nepříjemným pachům. Při čištění stěn použijte houbu nebo hadřík, který je jen mírně vlhký a opatrně jej přikládejte ke stěně tak, abyste jej nezvlhčili úplně – aby se netvořily kapky vody.

Jak odstranit zápach kouře z čalounění
Jedlá soda je dokonalým přípravkem proti pachům, protože sama je bez zápachu, a přitom pohlcuje pachy. Můžete na pár dní posypat čalouněný nábytek a podlahy sodou bikarbónou a poté ji vysát.

Jak přeměnit běžný dětský pokoj v domácí učebnu?
Pro větší svěžest do sody přidejte několik kapek esenciálního oleje (nebo olejů) dle vlastního výběru. Předtím, než směsí posypete jakýkoli povrch, musí být esenciální oleje zcela promíchány, abyste předešli olejovým skvrnám na čalounění.

Operte potahy. Dopřejte čalouněnému nábytku hloubkové čištění tím, že odstraníte všechny potahy a předtím, než je dáte prát, je posypete sodou bikarbonem spolu s pracím prostředkem. Je-li
pach kouře velmi silný, budete muset postup opakovat.

Jak odstranit pach kouře z koberců
Existuje několik skvělých způsobů: použití deodorantu na koberce, tekutého nebo práškového čističe koberců a již zmiňované jedlé sody s esenciálními oleji dle vašeho výběru. Pokud používáte čistič koberců, postupujte podle pokynů na nádobě. Pokud jste otevření dražší možnosti, je vhodné profesionální čištění párou. Pára má mnoho pozitiv, mimo jiné také dezinfikuje a zbavuje roztočů.

Další látkou, která přirozeně odstraňuje pachy je ocet. I ten můžete smíchat s esenciálními oleji. Pokud jste se rozhodli přece jen použít amoniak, postupujte opatrně. Vždy jej řeďte vodou a nikdy nemíchejte amoniak s jinými čistícími prostředky nebo chemikáliemi, zejména ne s bělidly, protože tato kombinace vytváří smrtící plyn. Amoniak je silná chemikálie, která může být toxická, proto raději upřednostněte přírodní alternativy.

Jak zlepšit kvalitu vzduchu v domácnosti
Kromě pravidelného větrání je dobrým nápadem investice do čističky vzduchu, která rovněž zlepší celkovou kvalitu vzduchu ve vaší domácnosti. Mimořádně vhodná je, je-li vaše domácnost často vystavena nějakému druhu kouře nebo škodlivému pachu. Nezapomínejte na vyměňování vzduchových filtrů.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora