- Reklama -hobby

Jak jsme si namontovali sněhové zábrany na střechu domu

spot_img

Na střechu našeho domu jsme se rozhodli namontovat trubkové sněhové zábrany, aby nás sníh v zimě neohrožoval. Krytina je click panel od Lindabu, a také konzole, které se připevňují na falc. Trouby jsme použili od konkurenční společnosti kvůli nižší ceně. Typ, počet, druh a rozmístění sněhových zábran vám vypracují ve střešním centru, kde lze i koupit. Při návrhu se zohledňuje tvar a sklon střechy, typ krytiny, sněhová oblast, délka a výška střechy, proto doporučuji nechat návrh na odborníka.

NÁKLADY

konzole pozink. s proti kusům – 14,99 €/kus
pojistné matky – 0,0629 €/kus
hliníková trouba (32 x 2 mm) – 4,17€/m
plastová koncová krytka – 0,24 €/kus
plastová spojka 2,6 €/kus
Časová náročnost: 1 den
Počet osob: 1
Dovednost: začátečník
Období: téměř celoročně (s naší krytinou se nedoporučuje pracovat, pokud teplota klesne pod
5 stupňů)
Náklady celkem: 600 €

MATERIÁL

konzoly + protikusy, šrouby, matky, podložky, trubkové zachytávače (trouby), spojky a koncové krytky na trouby (veškerý potřebný materiál is doplňky navrhnou a dodají ve střešním centru)
NÁŘADÍ

stavařská šňůrka (nebo ledajaká jiná)
metr
vidlicový klíč
utahovačka s potřebným nástavcem (dá se nahradit ráčnou nebo druhým klíčem)
žebřík
fix/tužka
nástroj na zkracování trubek (úhlová bruska, ocasní, přímočará nebo ruční pila)
Montáž sněhových zábran

Postup

Nejprve namontujeme krajní konzole, mezi které natáhneme šňůrku (abychom uměli ostatní konzole umístit ve stejné linii). Rozmístění konzol máme v kladečském plánu.

My jsme umístili krajní konzole na druhý a předposlední falc, a také v úrovni nad pomůrnicí (aby se tlak z nasbíraného sněhu rozložil na obvodové zdivo). V našem případě to bylo 90 cm od spodního okraje krytiny.

Konzoly jsme umisťovali na každý druhý falc (vzdálenost mezi falci cca 0,5 m) zarovno ke šňůrce. Protikus z levé strany (aby svým tvarem zapadl pod falc). Šrouby jsme dávali střídavě (viz. foto).

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora